Dvojka.sk

  • Zväčšiť veľkosť fontu
  • Štandartná veľkosť fontu
  • Zmenšiť veľkosť fontu
Krúžky Turistický krúžok - Veselo po Záhorí Veselo po Záhorí - naše vychádzky

Veselo po Záhorí - naše vychádzky

E-mail Vytlačiť

 REHUŠI

Veselo po Záhorí sme začali v osade Rehuši. Autobus nás vysadil u Zuščíkú, a my sme pomaly šlapali k pamätníku SNP. Cestu nám spríjemňovali býčkovia v ohrade a dravé vtáky nad nami. Pri pamätníku sme sa zahrali na partizánov a nemcov. V našom naháňacom súboji vyhrali partizáni, v skutočnosti to , bohužiaľ, bolo naopak.

Zbierali  sme šípky a mnohí z nás si vyrábali krásne jesenné kytičky. V múzeu starých poľnohospodárskych strojov sme vyskúšali mláťačku. Najviac sme sa všetci tešili na koníkov. Povozili sme sa, pohladkali ich, aj malé dvojmesačné žriebätko. V pamätnej izbe nám pani Blažková porozprávala o Rehušoch a trochu viac aj o tom, ako to v skutočnosti bolo s partizánmi a ľudmi, ktorí im pomáhali. Rozlúčili sme sa s krásnou prírodou a riadne vyštípaní chladným vetríkom sme sa pobrali domov.

Fotogaléria z výletu

 

SobotišteSOBOTIŠTE

Náš druhý výlet nás zaviedol do Sobotišťa. Prešli sme celý náučný chodník, našli všetkých desať informačných tabúľ, a dokonca sme dostali aj pozvanie na zimnú sánkovačku. Vybrali sme tri najkrajšie domy v Sobotišti, ale najviac sa nám páčilo pri studničke Aničky Jurkovičovej.

Fotogaléria z výletu

 

HLBOKÉ

Po stopách J.M.Hurbana sme putovali v obci Hlboké. Pozreli sme si faru, kde bola uzákonená spisovná slovenčina, sochu aj mohylu venovanú nášmu velikánovi. Na konci dediny, v ,,krúžku", sme sa zahrali rôzne hry.  Naši traja štúrovci, Maťko, Vilko  a Paťko, zabezpečili, aby nikto nezablúdil.

Fotogaléria z výletu

 

ČÁČOV

Na poli za Čáčovom sme pomohli poľovníkom pozbierať zostatú kukuricu, aby mohli zvieratká v zime dokrmovať. Poľovníci, Duško a Miško, nám ukázali krmelec pre bažantov, porozprávali zaujímavosti o zvieratkách, spolu sme pozorovali srnky a na záver nás sladko odmenili.

Fotogaléria z výletu

 

SMRDÁKY

Prvé oteplenie sme hneď využili a poďho do Smrdák. Hneď, ako sme vošli do areálu kúpeľov, pochopili sme, prečo obec nazvali Smrdáky. Prešli sme celý park, pozreli sme si kúpeľné domy, pávy, pohrali sa na preliezkach, ale odkiaľ tá vôňa prichádza, sme vypátrali až s pomocou jedného nášho otecka. V kine v kúpeľoch sme si pozreli ,,Megamozog" a vrátili sa späť do ,,voňavej" Senice.

Fotogaléria z výletu

 

Fotogaléria školy

Reklamný panel

Aktuálne odkazy

Zoznam stredných škôl
Vyber si strednú školu
Ako na strednú školu
Informácie o možnostiach štúdia