Dvojka.sk

  • Zväčšiť veľkosť fontu
  • Štandartná veľkosť fontu
  • Zmenšiť veľkosť fontu

Vyniesli sme Morenu (2010)

E-mail Vytlačiť

"Morena, Morena, za kohos umrela
Za senické  dievky, za švárne panenky,
Za senických chlapcov, za švárnych  mládencov."

25. marca 2010  za doprovodu harmoniky, detí z folklórneho súboru Dvojkáčik a detí z družiny, sme vyniesli Morenu a privítali krásnu teplú jar.

Podľa zvykov sme pani Zimu - Morenu spálili a hodili do potoka Teplica a tak obnovili krásne zvyky našich predkov. I babičky z Domova dôchodcov sa prišli pozrieť a zaspomínať na staré časy. Mnohé deti mali prvýkrát možnosť zúčastniť sa takéhoto zvyku a určite si nenechajú ujsť vynášanie Moreny i na druhý rok.

 

Fotogaléria školy

Reklamný panel

Aktuálne odkazy

Zoznam stredných škôl
Vyber si strednú školu
Ako na strednú školu
Informácie o možnostiach štúdia

Viete, že môžete vybraný obsah našich stránok odoberať pomocou RSS kanálov? Takto možno odoberať napríklad našu úvodnú stránku, oznamy tried, články školskej jedálne... Na stránke sa nachádza v pravom dolnom rohu ikona s názvom RSS. Stačí na ňu kliknúť a nastaviť možnosť odoberania. U niektorých prehliadačov však treba najprv nainštalovať príslušné rozšírenie. Na inštaláciu rozšírenia pre odber RSS v Google Chrome treba postupovať nasledovne: voľba Nástroje> Rozšírenia > Viac rozšírení> Rozšírenia >od spoločnosti Google>Rozšírenie odber RSS.