Dvojka.sk

  • Zväčšiť veľkosť fontu
  • Štandartná veľkosť fontu
  • Zmenšiť veľkosť fontu
Triedy Archív tried Nebudú nás očkovať?

Nebudú nás očkovať?

E-mail Vytlačiť

Poliklinika SenicaVo štvrtok, 28. mája, sme navštívili polikliniku v Senici. Deti sa obávali, či ich tam nebudú očkovať, ale pani doktorka Rybnikárová nás upokojila, že nie. 

Vraj vakcínu na lepšie poslúchanie zatiaľ nevynašli. alt Ukázala nám svoju ambulanciu, kde majú pacienti svoje karty, čo všetko potrebuje na ich vyšetrenie, ako sa meria tlak, skrinku s liekmi i velikánsku injekciu. Každý si mohol vyskúšať fonendoskop a popočúvať srdiečko svojmu spolužiakovi.  Zaujímavá bola návšteva na rontgene, kde nám pani ,,rontgenologička" vysvetlila ako toto zvláštne zariadenie funguje. Urobili sme si aj snímok kľúčov. Všetci sme sa natlačili do kabínky, do ktorej vchádza pani lekárka. Spustili rontgen a snímok sme spolu s ňou vyvolali v tmavej komore. Kľúče boli našťastie v poriadku. V archíve nám našla aj zopár snímkov našich malých zlomenín, ktoré sme si ako lekári ,,odborne" poprezerali. Na záver nás čakalo veľké prekvapenie. Záchrankárska sanitka! alt Záchranári nám ukázali celé jej vybavenie, ktoré často vidíme iba vo filmoch. Očaril nás perfektný poriadok, množstvo ampuliek, prístrojov a pomôcok, ktoré slúžia  na záchranu ľudských životov. Vyskúšali sme si aj kyslíkovú masku a niektorí  si mohli pustiť aj ,,húkanie" sanitky. Všetci lekári a záchranári k nám boli veľmi milí a trpezlivo odpovedali na naše všetečné otázky, Veľmi pekne im ďakujeme a prajem veľa šťastia a úspechov v ich náročnom povolaní.  Jedno velikánske ĎAKUJEM posielame Barborkinej mamičke, pani Rybnikárovej, že nám tento skvelý deň zariadila. 

 

 

Fotogaléria školy

Reklamný panel

Aktuálne odkazy

Zoznam stredných škôl
Vyber si strednú školu
Ako na strednú školu
Informácie o možnostiach štúdia

Viete, že máte možnosť odoberať novinky z našich stránok e-mailom? Po jednoduchej registrácii budete o novinkách informovaní v pravidelných intervaloch e-mailom, ktorého vzor si môžete pozrieť tu. Informačný e-mail je zaregistrovaným užívateľom zaslaný len v tom prípade, ak v danom období na našich stránkach pribudne alebo je aktualizovaný článok. Je to teda vhodná možnosť, ako sa dozvedieť napr. o novom článku aj keď sa neobjaví na titulnej strane alebo o zmene v oznamoch jednotlivých tried.